Endeavour Team
z České Lípy
27.01.2020 - 12.16
asdfa asdfas
asdfa asdfas
Hluboké a vysoké písečné duny, kamenité cesty horami a slaná vůně oceánu. Při těchto slovech se každému off-rouďákovi vybaví rallyové závody v Africe, s cílem Dakaru. A od 20. ledna se jede závod, který oslavuje 10 leté výročí, mezi českými závodníky známá Intercontinental Rally. Závod s letošním názvem The Real Way To Dakar má za sebou první polovinu, prvních 3 000 kilometrů Marokem a o víkendu vstoupil do druhé, náročnější části vedoucí písčitými pustinami Mauretánie a divokým Senegalem.
Obrovskou radost českým fanouškům dělá odhodlaný Endeavour Team z České Lípy. Dvojice pilota Jakuba Krofiána a zkušeného navigátora Pavla Režného se velmi rychle probojovala na špičku v kategorii aut a se svým speciálně upraveným vozem Toyota Hilux jsou tak rychlí, že za sebou nechávají řadu jezdců v jedné stopě. Ze startovní Mahirije se na jih do marocké Dachly dostali za 23 hodin 13 minut měřeného času a na své největší konkurenty ze Speedway Company si vytvořili několikahodinový náskok.
V čele tabulky motorkářů je další český hrdina, Lukáč Černý z Endurovypravy.cz, který svým precizním vedením motorky dělá čest české tradici jedné stopy a jeho track v terénu sledují i ostatní motorkáři. Lukáš je klidným, rozvážným a zkušeným závodníkem, který si servis svého stroje nejradši dělá sám. Lukášův čas 21 hodin a 49 minut je velmi dobrý a druhý nejrychlejší motorkář, Śpaněl Alexandre Azinhais z Albufeira Racing Teamu, je o víc jak půl hodiny pomalejší. Jen první etapu, kdy byla trať místy bahniá a místy zmrzlá, Lukáš Černý “prodal” a dojel druhý. Udělal dobře, rozum a předvídavost zvítězila nad touhou po bodech, což jednoho z jeho soupeřů stálo vážné zranění a odstoupení ze závodu. Druhý byl i v páté etapě, kdy došlo k zaseknutí tlumiče a motocykl ztratil ovladatelnost. Nicméně český borec situaci zvládl a tlumič v pojízdné dílně Endeavour Teamu opravil.
O následujících etapách, kde se vše rozhodne, vás budeme informovat.
Odkaz na český tým Endeavour:
Audiovizuální obsah a marketing zajišťuje BcA. Jan Hrubeš,
content provider televizních stanic Nova Sport a Televize Seznam.