Lukáš Černý získává zlato
v Dakaru 2020!
07.02.2020 - 16.04
asdfa asdfas
asdfa asdfas
Czech Offroad Zine se s mistry off-roadu a rally podívá i na ty nejodlehlejší části světa, tentokrát do pustin nehostinné Sahary, po stopách legendárního závodu do západoafrického Dakaru. Intercontinental Rally slaví 10 let novým názvem THE REAL AY TO DAKAR. 10 etapová soutěž pro dobrodružné povahy se startovala 20. ledna v marocké Mahiriji výjezdem do zasněžených hor a pokračovala až do tropických 40 stupňových veder západoafrické černé perly - Senegalu.
Absolutně nejrychlejším závodníkem tohoto náročného a dobrodružného závodu napříč západní Afrikou se stal zkušený český motocyklový jezdec Lukáš Černý jedoucí pod stájí Endurovypravy.cz. 5 000 kilometrů dlouhého závodu série Intercontinental Rally 2020, vedoucího z Paříže přes Španělsko, Maroko a Mauretánii, až do senegalského Dakaru, zdolal v měřených etapách náš šampion za 38 hodin a 39 minut, o hodinu a 42 rychleji než nebezpečně dotírající španěl Alexandre Azinhais. Skvělý výkon Lukáše Černého v puštích i na zasněžených vrcholech hor si vysloužil obdiv všech konkurenčních nejen španělských a českých, ale i francouzských a německých jezdců. Lukáš obětoval jen dvě etapy, kdy cítil nachlazení rukou. Dovedl jet strategicky, hlídat si čas a i přes úspornou jízdu neztratit příliš mnoho minut. Vítězný Lukáš Černý obhájil pozici nejlepšího jezdce, kterou získal v Africe roce 2018, po jeho zkušenostech z ročníků 2013 a 2015.
Jeho fantastický úspěch není dílem náhody. Lukáš je opravdový profesionál, který se o svůj stroj, dakarskou repliku KTM, stará přímo předpisově pečlivě a to sám osobně. Dodržuje servisní postupy v několikaset stránkovém manuálu, každý šroub utahuje předepsaným momentovým klíčem. Nekouří, nepije a mimo trénink na motorce poctivě fyzicky trénuje. Držíme Lukášovi palce na jeho další rally a i díky němu můžeme být na české i slovenské sportovce zase hrdí.
Audiovizuální obsah a marketing zajišťuje BcA. Jan Hrubeš,
content provider televizních stanic Nova Sport a Televize Seznam.