https://www.realwaytodakar.com/), kde byly R1200GS k vidění v kategorii Adventure. BMW to však nedá spát a proto pořádá velmi zajímavý šampionát GS Trophy, které se 17. února dojelo v lyžařském středisku Coronet Peak nedaleko novozélandského Queenstownu." /> https://www.realwaytodakar.com/), kde byly R1200GS k vidění v kategorii Adventure. BMW to však nedá spát a proto pořádá velmi zajímavý šampionát GS Trophy, které se 17. února dojelo v lyžařském středisku Coronet Peak nedaleko novozélandského Queenstownu." />
BMW GS TROPHY 2020
finišovalo na Novém Zélandu
02.19.2020 - 15.30
asdfa asdfas
asdfa asdfas
GéeSa mají v u nás v Čechách neskutečně mnoho příznivců, řekl bych, že po KTM je to minimálně nejdiskutovanější motorka. Tahle výjmečná cestovní motorka s protiběžnými válci však umí projet skoro všechno. Pokud má tedy schopného jezdce. A pokud zapomenete na opravdu hard-core rally, jako je např. Intercontinental Rally (odkaz https://www.realwaytodakar.com/), kde byly R1200GS k vidění v kategorii Adventure. BMW to však nedá spát a proto pořádá velmi zajímavý šampionát GS Trophy, které se 17. února dojelo v lyžařském středisku Coronet Peak nedaleko novozélandského Queenstownu.
Jezdce letos čekalo dlouhých 2 500 kilometrů, stoupání do hor na známou Nevis Road, což je nejvýše položená komunikační steska Novým Zélandem, na 24 obtížných přejezdů řek a nespočet drsných skalnatých úseků. Koneckonců, fotogalerie Vám řekne úplně nejvíc. Ročník 2020 je za námi a s drobným bodovým náskokem jej vyhrál tým Jihoafrické republiky, následován stříbrnou Francií a bronzovou Itálií. Brandon Grimsted, jezdec vítězného týmu, se při posledním startu obával obtížných úseků a těžké parkurové pasáže. Ale suverénní jízdou vše s týmovými kolegy zvládli a radost nebrala konce.
GS Trophy má samozřejmě i své české stopy. Čtvrté místo vysoutěžil v roce 2016 Jan Žlábek a Karel Řeháček dokonce GS Trophy v roce 2014 vyhrál. Takže český offrouďáci, kdo se chystáte příště, jděte do toho! A taky mi napište ;o)
Audiovizuální obsah a marketing zajišťuje BcA. Jan Hrubeš,
content provider televizních stanic Nova Sport a Televize Seznam.