Tříhodinový souboj
čtyřkolkářů ve Stříbře
03.09.2020 - 13.04
Sharon Gruberová
Jan Hrubeš, Ladislav Knedla
Pole čtyřkolkářů, kteří se v 11 hodin postavili na start své tříhodinovky, se rozdělilo na dvě části - jedni si trať ve Stříbře na první pohled zamilovali, druzí ji již od zaváděcího kola proklínali. Kdo čekal, že po pátečním vydatném dešti, který neustanul ani v noci na sobotu, bude trať plná bláta, byl na omylu - na čtyřkolkáře čekal hlinito-písčitý povrch, prach a díra za dírou, což prověřilo fyzičku všech zúčastněných.
Perspektivní Radek Porš patřil k těm jezdcům, kteří si čtyřkilometrovou trať oblíbili hned ze startu, avšak na pohár si nesáhl ani tentokrát. Místo něj si ze závodu odnesl lehký otřes mozku a potlučená záda - během své jízdy totiž špatně vyhodnotil šířku zatáčky a svou rychlost a najel do Sharon Gruberové, která v danou chvíli sama předjížděla jiného jezdce. Nezadařilo se však ani favorizovanému Martinu Miřejovskému a prvenství si ze Stříbra odnesl Michal Vágner z týmu Čtyřkolky Tišnov s 50 ujetými koly. V cíli hodnotil tříhodinovku takto:
„ Ze začátku jsem si zvykal na trať, hodně rozbitá byla. Odjel jsem druhý, takže jsem nikam nespěchal. Po hodině jsem dojel Radka Poršovýho, ale asi měl nějakou závadu, protože jel evidentně pomalu. Pak už jsem držel tempo. Z minulého druhého místa jsem byl rozčilenej, ale dneska jsem udělal všechno. Bylo to přes mrtvoly :o) takže dnes bez chyby.”
Ve skupině mohutných čtyřkolek 4x4 všem ukázal záda Vágnerův mladší týmový kolega Adam Bezděk, který na krátkém okruhu dokázal urazit 49 kol. Vojtu Vítovce z Quadpoint racing teamu, který zvítězil v pohárových sportkách, v posledních kolech doháněl závodník z druhé příčky. Když už byla situace kritická, zasáhla Kateřina Křenková, jakožto Vojtova týmová kolegyně a zároveň přítelkyně, a vyrazila na trať za Vojtou, jela v jeho těsném závěsu a neustálým pronásledováním a troubením, jej vyburcovala k tomu dostat ze sebe maximum a nezpomalit - vyšlo to a Vojta Vítovec si ze Stříbra odvezl prvenství se 47 ujetými koly.
Mezi ženami, kde byla tentokrát poměrně velká účast, zvítězila Sharon Gruberová z ostravského WINGS teamu, která na trati ve Stříbře ujela 46 kol a umístila se tak zároveň na 6. příčce v kategorii mistrů. Toto umístění však neměla vůbec zadarmo. Vyjíma kolize s Radkem Poršem se potýkala také s astmatickými potížemi. Za ní dojela na druhém místě Anička Valinová z Dragos racing teamu, která již od prvopočátku bojovala s fyzickou náročností trati, ale závod si i přesto užila. Andrea Malenínská z Nissan Kutnohorská, která zavítala na Offroad maraton spíše z nostalgie a jezdí převážně jiné seriály závodů v Česku či v Německu, obsadila třetí příčku v kategorii Quad Ladies. Andrea však kromě pro ni nezvykle délky závodu bojovala také s dýchacími potížemi. Na čem se čtyřkolkáři hromadně shodují je fakt, že byla trať na tak dlouhý závod příliš krátká, a doufají, že na tom do dalších ročníků pořadatelé zapracují.
Další závod série MČR Offroad Maraton se jede 19. září v Hodoníně a novinkou je, že začne závodem aut. Těšíme se na všechny závodníky a diváky!
Audiovizuální obsah a marketing zajišťuje BcA. Jan Hrubeš,
content provider televizních stanic Nova Sport a Televize Seznam.