Sebranka řádila
na Offroad Maratonu Stříbro
10.09.2020 - 20.57
Václav Hucl
Jiří Jonáš
Press Fotoservis
Silná konkurence bugyn vynesla do čela závodu Can Am Maverick X3 Rs Turbo Quadservisu Špak - Solitera Racing Teamu. 102 ujetých kol znamenalo ďábelskou jízdu Jana Křížka a Filipa Vohradského po celých šest hodin a nestačil jim ani dakarský matador Randýsek v Polarisu RZR, který dokázal udělat stejně rychlé kolo. 4 kilometrovou trať objeli borci shodně za 3 minuty a 7 sekund. Ale byl tu ještě někdo, kdo uměl dát okruh za 3 minuty... tým Sebranka!
Na Offroad Maraton ve Stříbře se tým ve složení Iveta Rejdovjanová, Václav Hucl, Robert Klášterka, Daniel Zelenka, Veronika Žižková, Klára Tichotová, Radek Slevinský velmi těšil, protože je to jejich takřka domácí trať. Za tým Sebranka s Can Am Maverick X3 RS Turbo 900 černo - červené barvy odstartoval Dan Zelenka a na jeho jízdě bylo vidět že ho to hodně baví. Trať byla poněkud krátká na šestihodinový závod dvacítky aut a tak nebyla nouze o časté předjíždění v několika alespoň trošku širších úsecích, jinak úzkých lesních a polních cest. Bohuzel při jednom takovém manévru utrpěl týmový Can Am Maverick s číslem 18 poškození zadní nápravy a tak došlo na první opravu v depu. Tu jsme zvládli za nějakých patnáct minut a Dan zase uháněl do dalších kol. Pak přišlo střídání a za volant usedl zkušený off-rouďák Václav Hucl. Od Dana vyslechl rychlé upozornění na nebezpečná místa na trati a hurá do boje.
Václav Hucl: „Musím říct že tenhle závod jsem si moc užíval. Časté předjíždění pomalejších strojů ostatních kategorií bylo sice někdy drsné, protože ještě pořád se na trati najdou kluci kteří neunesou že je někdo předjíždí a neuhnou ani když to podmínky na trati umožňují. Nicméně naše posádka ukrajovala další kola až do setmění bez problémů. Sem tam nějaké to očištění světel v depu bylo nezbytné kvůli dešti a tím pádem tvořícímu se bahnu.”
Pak přišlo další tankování a střídání kdy za volant usedl Robert Klášterka. Ten měl velkou nevýhodu že na trať se dostal až skoro za tmy kdy už na ní byly vyjeté hluboké koleje a zrádné díry. Zpočátku dvě kola načítal co si kde může dovolit a pak už jel na doraz. Bohužel asi hodinu před koncem nastala porucha variátoru a tím vyhasly naděje týmu Sebranka na dobrý výsledek.
Václav Hucl: „Propad ze čtvrtého místa byl pro Sebranka tým velmi smutný, zvlášť když boje na trati byly tak těsné. Za mě a myslím že i za celý tým to byl úžasný závod a tak snad příště přijde i trochu toho štěstí.”
Filmy z letošního Offroad Maratonu můžete vidět online na této adrese: https://vimeo.com/ondemand/offroadmaraton2020
a YouTube videa můžete odebírat a sledovat na Offroad Maraton TV tady: https://www.youtube.com/c/offroadmaratontv
A termíny vysílání filmu ze Stříbra na Nova Sportu? Tady jsou:
Nova Sport 1 - pátek 11. září v 16:50
Nova Sport 2 - pátek 11. září v 18:25
Nova Sport 1 - sobota 12. září ve 12:10
Nova Sport 1 - pondělí 14. září ve 3:45
Nova Sport 2 - úterý 15. září ve 22:55
Nova Sport 1 - středa 16. září v 17:25
Nova Sport 2 - čtvrtek 17. září ve 20:20
Nova Sport 1 - pátek 18. září v 16:45
Nova Sport 1 - středa 23. září ve 12:00
Audiovizuální obsah a marketing zajišťuje BcA. Jan Hrubeš,
content provider televizních stanic Nova Sport a Televize Seznam.