Exotika na mašině
s instruktorem Milanem Holým
04.12.2020 - 15.14
Milan Holý, Václav Chmara
Ať už se chystáte projet tu pravou dakarskou Afriku, vzdálené Mongolsko nebo se jet jen koupat a kochat skalnatým Chorvatskem, je potřeba splnit několik důležitých podmínek.
Ano, je fajn, že máte připravený a odladěný velký cestovní enduro, nepromokavou výbavu a nějaký ty nezbytný dokumenty, spolu s volnem v práci. Ale pokud si chcete přivést domů ty nej zážitky, užít si každý kilometr cesty, vychutnat čerstvý vzduch ve tvářích a tah moderního motoru, potřebujete jednu důležitou schopnost. A tou je precizní znalost jízdy v terénu na dospělý motorce.
Zapomeňte, že se taková Africa twin bude chovat jako lehká kroska na domácích maratonech nebo, že se vše naučíte cestou. Takový zkušenosti jsou pak těžce vykoupený, kdy enduristy vezou na operaci letadla někde z pustin Maroka. A stalo se to i zkušeným offrouďákům v Africe letos a i například v roce 2017, kdy domácího jinak úspěšného závodního borce přivezli se zlomenou pánví.
Neházejte flintu do žita. Všechno se dá naučit, nikdo po vás nechce, abyste byli talenty od přírody. A od toho know-how je tu sympaťák Milan Holý a jeho známá Enduroskola.cz Užijte si sestřih exotických destinací, kam se dá s velkou motorkou podívat a nepodceňujte přípravu na jízdu. Učte se, jezděte, ptejte se na našem Facebooku https://www.facebook.com/CzechOffroadZine.
Audiovizuální obsah a marketing zajišťuje BcA. Jan Hrubeš,
content provider televizních stanic Nova Sport a Televize Seznam.