zpátky v sedle
03.02.2021 - 07.31
Zuzana NOVÁČKOVÁ
Lucie BRUCHANOVÁ Elbephotos
Zkušená offroadová a endurová závodnice Zuzana Nováčková jezdící s číslem #191 opět vyráží do terénu, do přírody, mimo (ne)kvalitní silnice plné usedlých rodinných sedanů. Pravé zimní počasí dopřálo vzniku přímo luxusních fotografií, které má na svědomí jedna z nejtalentovanějších českých sportovních fotografek - Lucie Bruchanová. Plně se v rukou Lucie osvědčil špičkový Nikon 850 spolu s nenahraditelnými profesionálními pevnými objektivy.
Na akčních fotografiích Zuzanu, jezdící pod vlajkou Haruda Teamu RAC Sedlčany, doprovodil mladý endurista Matěj Skořepa a odborného dozoru se ujal jeden z největších srdcařů afrických rallye - slovenský šampion Ján Zaťko. Krátké reakce a budou plány závodníků najdete na našem Instagram.
Až si v okénku projdete tentokrát opravdu výjimečnou galerii odpoledním sluncem prosvícených motorek na odletujícím čistém sněhu, zavzpomínejte si se Zuzkou na jeden z mála odjetých mistráků v loňském roce - endurosprint ve Mšeně.
Zde byla Zuzana jen v roli divačky a podpory pro kamarády z Kapybara Racing teamu…
„Byla jsem ve Mšeně a to bylo to hlavní.” píše Zuzana. „Závod Mezinárodního Mistrovství ČR se jel v letním termínu 29.- 30. srpna 2020 a jednalo se o pátý závod sezóny. V pátek večer ještě pěkně zapršelo, takže sobotní ranní závod byl první dvě kola trochu uklouzaný. Postupně se terén lepšil a nakonec jezdci měli opravdový „idoš“. Sobotní ranní závod patřil mistrákum, který ovládl všem známý jezdec Patrik Markvart, druhý Kryštof Kouble a třetí Jára Romančík. Byla to pěkná podívaná pro fanoušky terénu všeho druhu.
Odpolední závod patřil Přeboru ČR. „Moji koně“ z Kapybary zajížděli slušné časy a byla z toho dost hezká umístění – Péťa Strnad – 3.místo E1, Kuba Zábránský 4.místo E1, páté místo E1 patřilo Honzovi Královi. V kategorii PČR C nám startoval Honza Holenda „Kopačka“ který byl také na podiu za 3.místo. Libor Mařářek bral 6.flek ve třídě VET 1.
Po závodě se kluci věnovali samozřejmě motorkám a přípravě na další závodní den...
V neděli na start se opět postavil na start jako první mistrák. Pořadí se trochu promíchalo, absolutní pořadí pořadí vyhrál Jára Romančík, následovaný Kryštofem Koublem a jako třetí dojel Matyáš Chlum, kterému to dnes neskutečně sedlo a ukázal se v plné parádě!
Odpolední závod byl pro kluky z Kapybary už trochu těžší. Povrch sice moc pěkný, ale trať byla už pěkně rozbitá. V polovině závodu začalo poměrně hustě pršet a trať byla téměř nesjízdná. Klouzalo to, jako by se jelo na ledě. V posledním kole se dokonce ucpal i výjezd ke cross testu a vypadalo to, že tu pro spoustu jezdců závod skončí. Nakonec však pořadatelé donesli lana a jezdci se tahali jak na hard enduru.
Naši kluci si poradili perfektně a brala se pódiová místa – Peťa Strnad – 2.místo E1, Honza Král – 3.místo E1 a Honza Holenda ovládl pohár ČR C – 1.místo. Mářa zůstal na 6.místě. Kluci potvrdili svojí výkonnost i do celkového pořadí a udělali mi velkou radost. Moc jsem se těšila, až zranění odezní a zase se pevně chytím řidítek endura.”
K doplnění atmosféry endura ve Mšeně připojujeme odkaz na video od Pavlíny Mařáčkové, zkušené endurové novinářky.
Zuzana Nováčková, jejíž facebook najdete ZDE má za sebou i důležitou zkušenost z Afriky. Do Dakaru křižovala nehostinnou pouští spolu s populárním Africa Eco Race. A o tom vám doufám přineseme nějaký ten živák, popovídání přímo on air… neboli online, jak se dnes říká.
Audiovizuální obsah a marketing zajišťuje společnost DIGITAL EXPERIENCE, content provider televizních stanic Nova Sport a Televize Seznam.