Pozdravy z Ruska: Silk
Way Rally 2021 míří do Mongolska
22.05.2021 - 08.53
Jan Hrubeš
František Chobot, web pořadatele
Nekonečné pustiny dálného východu, spolu se scenériemi zasněžených hor i rozpálených táhnoucích se savan. To jsou hlavním lákadla rally, která svůj název odvozuje od legendární Hedvábné stezky.
Po zrušeném loňském ročníku byl ve středu 26. května 2021 představen podrobnější program 11. ročníku rally. Mapa v naší grafice přibližuje 5 500 kilometrů dlouhý závod, který je již tradiční součástí Cross Country série FIA. Se 3 500 kilometry měřených úseků pořadatel slibuje výrazné omezení přejezdových částí, zajímavou a dramatickou mongolskou část, i rozhodující maratonskou etapu, kde není dovolena pomoc od servisních vozidel.
Samotný extrémní závod začíná 1. července startovní ceremonií v Omsku, dalšího dne následuje deset ostrých etap, aby přeživší účastníky a doničená vozidla čekalo velké finále 11. července v Ulánbátaru.
Vladimír Chagin, manažer soutěže k letošnímu ročníku říká „Jsme si naprosto jisti, že účastníci Silk Way Rally ODKAZ si nový itinerář tratě zamilují, fascinuje jak krásnou krajinou rychlostních etap, tak složitostí a vzdáleností, kterou je třeba překonat.”
Držíme palce všem závodníků a speciální fotogalérii připomeneme i účast české Tatry. Ta se spolu s Alešem Lopraisem zapsala do historie soutěže vítězstvím v roce 2011. Ale náročná Silk Way Rally nebyla k našim jezdcům vždy milosrdná...
Team Svoboda marně pokoušel štěstí v roce 2012. To se na trati setkali právě i s legendárním Alešem Lopraisem. V roce 2019 ošklivě na motocyklu havarovala dakaristka Gábina Novotná, dnes šťastná maminka Budínová.
Projděte si etapy v naší grafice a v galérii najdete krásnou Tatru týmu Svoboda.
Audiovizuální obsah a marketing zajišťuje BcA. Jan Hrubeš,
content provider televizních stanic Nova Sport a Televize Seznam.