Dávní olympští bohové shlíží
na start řecké Hellas rally
24.05.2021 - 08.27
Jan Hrubeš
Varga Motorsport Team, Slovak 4 Rally Team, Actiongraphers.com
Dlouhá cesta divokým Balkánem vedla české a slovenské závodníky až na jih Evropy, do starověkého Lepanta. Neboli do dnešního řeckého města Nafpaktos na severu Korintského zálivu. Zde se novodobí hrdinové a odvážlivci vydávají na náročnou sedmidenní výpravu, jejíž kilometráž a hodnocení najdete pod článkem v naší grafice.
Komu tedy můžeme držet palce? Je tu tým slovenského šampiona Juraje Vargy, s titulem nejrychlejšího čtyřkolkáře na MČR Offroad Maratonu 2017. Všem to tehdy neskutečně nandal v záludných stoupáních a zatáčkách Pístovských mokřadů, což můžete vidět hned ze začátku našeho videa v článku. Jurajův nemalý cíl je jasný - Dakar. K tomu dopomáhá i vyladěná Yamaha Raptor a důsledná fyzická příprava závodníka. Aktuální dění okolo Juraje, s číslem 706, sledujte ZDE.
Součástí slovenského týmu je i česká čtyřkolkářská naděje - Honza Zderčik. Nepřijel ještě závodit, ale už se seznamuje s atmosférou dálkových rally. A jestli jste o Honzovi ještě neslyšeli, tak už byl hrdinou článku Seznam Zpráv ZDE.
Zkušeným rangerem s tajemným úsměvem je motorkář Jiří Vašátko. Jezdec neztrácející stopu ani v těch nejpustších končinách západní Afriky, má najeto neskutečné množství kilometrů a věřím, že na trati pojede jezdec s číslem 513 stále kupředu. Dále je tu i známý plochodrážník Stanislav Pavelka s číslem 406 nebo 604 endurista Petr Havlík.
V královské třídě „bugyn”, speciálů kategorie SSV, můžete fandit početné výpravě Slovak 4 Rally Teamu. Do prudkých kopců a úzkých skalnatých cest vyráží dokonce dvě posádky. Těmi jsou dvojice Richard Špánik, s navigátorem Lukášem Saubererem a Jozef Heuger s navigátorem Samuelem Theisem. Kluky lajkujte a sledujte na Facebooku ZDE.
Aktuální počasí v Nafpaktosu je letní, pondělní den by měl být slunečný a teplota bude atakovat 34 °C. Start do první 150 kilometrové etapy s měkčím, pomalejším terénem, začíná v devět ráno a poslední bugyna startuje těsně před druhou odpolední. Výsledky a komentáře bude přinášet v dalších článcích na náš web, zatím je v grafice popis etap ;o)
Audiovizuální obsah a marketing zajišťuje BcA. Jan Hrubeš,
content provider televizních stanic Nova Sport a Televize Seznam.