MMČR Endurosprint v Uhlířských Janovicích: Co jinde nebylo
03.06.2021 - 07.46
Druhý podnik mezinárodního mistráku ČR v Endurosprintu se odjel 29. a 30. května v bývalé cihelně v Uhlířských Janovicích, Chmelišti. Na motocyklové střelce čekal přehledný areál s cca tři čtvrtě hodinovou soutěží a dvěma více techničtějšími testy v řádu minut, na rozdíl od minulého prvního závodu sezóny. První test byl po hodinách deště pěkně blátivý. Mokro se pak rozjezdilo po celé trati.
Ostře sledované tabulky na casomeric.cz ukázaly jednoznačnou připravenost našeho reprezentanta Kryštofa Koubleho. Jako jediný měl celkové časy pod 40 minut a i když se mu snažil konkurovat jak stájový kolega Jaromír Romančík, tak mladý vyzyvatel Matěj Škuta, na Koubleho časy neměli. Vítězný jezdec Jarsen Teamu dokázal projet časomírou pokaždé nejrychleji. Prokázal, že má bleskové technické myšlení, kdy se až intuitivně dokáže vyhnout záludnostem a neprůjezdným dírám plným bahna, a také dobrou fyzičku vést bez zaváhání silný motocykl kategorie E3 stále kupředu.
„Stala se z toho jednokolejná stezka... Testy nebyly nijak dlouhé, ale bahno to teda pěkně zamíchalo!” glosoval následně vítězný Kryštof Kouble vlhkou trať.
Úspěch Kryštofa není zadarmo. Nestačí jen sednout na jeho stroj Sherco a vyrazit. Na letošní sezónu začal trénovat po nepříjemné zlomenině a operaci kolene, která ho stála vynechání závodů v roce 2020.
„Na konci sezóny 2020 jsem se vrátil do sedla, natěšenej jsem byl hodně. Čekaly mne závody mistrovství světa, ale nebylo to tak jednoduchý, jak jsem si představoval.” říká Kryštof, „I proto jsem se těšil do Uhlířských Janovic, jsem rád, že jsem v Janovicích byl.”
Kryštofovi Koublemu se opravdu podařilo předvést jeho talent a šikovnost. Domácí diváci tak měli možnost vidět excelentní jízdu šampiona světové úrovně v nelehkém a komplikovaném terénu, s pořádnou mašinou. Držíme Kryštofovi palce blížícím se Enduru GP v portugalském Marco de Canaveses a hlavně na šestidenní!
Do tabulek se zapsal i slovenský dakarista Ján Zaťko, který právě úřaduje na rally v Albánii. Krátký rozhovor je na našem Youtube Dejte odebírat, ať máte všechny novinky a rozhovory po ruce. Mezi muži se v Janovicích postupně prosazuje odhodlaná Zuzana Nováčková, jedoucí kategorii E1. Její komentář si přečtěte ZDE.
Audiovizuální obsah a marketing zajišťuje BcA. Jan Hrubeš,
content provider televizních stanic Nova Sport a Televize Seznam.