Taková malá offroudová školička po americku? Ford Bronco!
04.06.2021 - 09.15
Náš titulek je samozřejmě přehnaný, ale potěšila nás zpráva, že americký Ford připravil pro své klienty offroadovou školu. 28. června se otevřou brány tří off-roadových parků. Hora Potosí v Nevadě, Moab v Utahu a pak blíže nespecifikovaná oblast na severovýchodě. Každopádně, Nevada… Utah… tyto lokality znáte ze starých westernů. A nyní tam vyrazí znovuzrozené Fordy.
Klienty vlastnící toto 4x4 SUV, jak Ford opatrně charakterizuje model Bronco, terénem provedou pánové Vaughn Gittin Jr., Loren Healy známý z typicky americké soutěže King of the Hammers a zážitkový manager Bob Burns.
Školené řidiče nejdřív čeká 90 minutový program, kde jim budou do hlavy vtloukány trakční funkce vozu, jako jsou Trail Control and Terrain Management System™ with G.O.A.T. Modes™.
Po řádném americkém bugru (teda to už si představuju sám :))) následuje 50 mil praktické výuky, stezkami divočinou plnou rozpáleného kamení, pichlavých kaktusů, úzkých indiánských stezek. Dojde na stahováky nebo praktický zkoušky naviáků. Což je dobrá věc, vyzkoušet si na vlastní ruce, jak všechno odendat, rozložit, připravit, než pak laborovat někde v krizi. To už pravověrný offrouďák a motorista zná…
Mimo dalších běžných zážitkových aktivit typu golfu a vodních skůtrů, se zpráva zmiňuje i o pěších výletech a orientaci. I to se může v americké divočině hodit, takže za mne palec nahoru!
Audiovizuální obsah a marketing zajišťuje BcA. Jan Hrubeš,
content provider televizních stanic Nova Sport a Televize Seznam.