Gas Gas zlanařil rookieho z Dakaru Daniela Sanderse
05.06.2021 - 05.40
GASGAS Factory Racing
Tým gas Gas Factory naštěstí nespí. Ani po majetkovém vstupu konkurenčního KTM tato tradiční španělská značka nemizí a naopak posiluje. A to angažováním mladého australana Daniela Sanderse.
27 letý usměvavý Australan po endurových závodech v kategorii E2 a E3 zvítězil před dvěma lety v australském Off Roadovém šampionátu. Následně se chytil u KTM a se slavnou fabrikou vyrazil i na saúdskoarabský Dakar. Čtvrtá pozice je obdivuhodná, zvlášť pro nováčka. Daniel se rozhodně nebál, takže se navíc proslavil jako nejlépe umístěný „Rookie”, neboli nováček, začátečník.
Nyní se tedy vyhoupl do sedla Gas Gasu RC 450F což je čtyřtaktní odlehčený stroj, jehož běžná enduro verze MC 450F váží bez náplní pouhých 100 kilíček, přátelé…
Vedení stájeGas Gas mladého závodníka ihned posílá na Rally Kazachstán, což je pro informaci plnohodnotná mezinárodní soutěž FIM. Do Kazachstánu zamířil i Miroslav Zapletal s českou stájí Offroadsport.cz, kterým držíme palce. Už jen ujet těch neskutečných 4 800 kilometrů na start je neuvěřitelná výprava.
Po východní anabázi počítá vedení firemní stáje v prosazením Sanderse na Dakaru. Motorkářce Laie Sanz se podařilo Gas Gas zase dostat do povědomí mediálních domů a agentur, ale propagační práce mají španělé před sebou dost a dost.
Sympatický Sanders k tomu sám říká: „Být tváří Gas Gasu na rally je opravdu bomba. Nejsem zas tak dlouho v rally, a to, že jsem nasazen do továrního týmu, tak brzy v mý kariéře, je úžasné. Těším se na letošní závody ve firemních barvách. Dakar a světový šampionát se blíží a už se prostě nemohu dočkat, až budu znovu soutěžit. Jsem nadšený z příležitosti, kterou jsem dostal, a bude to skvělý rok. Let’s go!”
Každopádně letos „gas gasí” i známý slovenský rallyový jezdec Ján Zaťko. Vyzkoušel stroj na endurosprintu v Uhlířských Janovicích a jeho komentář si poslechtěte na našem YouTube.
Audiovizuální obsah a marketing zajišťuje BcA. Jan Hrubeš,
content provider televizních stanic Nova Sport a Televize Seznam.