Dětský Country Cross: první statečné kroky a zlaté medaile
19.06.2021 - 08.54
Věra Tajflová
Letošní sezóna Country Crossu běží naplno, ve chvílích vydání víkendového článku se jede další atraktivní enduro závod a to v Rudníku. Mistři opět předvádí rychlou krasojízdu lesním i polním terénem, skáčou nad umělými i přírodními překážkami, chystají se na mezinárodní závody Endura. Ale, šlo by to i bez přípravy?
Řekněme si narovinu, že velké množství peněz vás v dnešní době dostane třebas i na Rally Dakar. Ale o tom enduro není. Opravdoví čeští borci a vítězové, jako v Šiklově mlýně, suverénně nejrychlejší Matěj Škuta, začínají od píky. Zajímavý, horký a rychlý Šiklův mlýn jsme probrali v našem článku a videu.
Pod dohledem rodičů statečné děti sedlají závodní motocykly už od tří let, získávají první důležité návyky a intuitivní rychlé reakce na chování stroje i odezvu všech mechanických částí.
Proto chceme připomenout naše malé statečné závodníky z prvního závodu ČAMS v Šiklově mlýně. Honzík Pokorný v první, Matyáš Vinkler v druhé jízdě, vybojovali své juniorské zlato v MČR Junior 65. Kluci, dobrá práce! V mistrovství Junior 50 je nejrychlejší dokonce jezdkyně, a to Natálie Sekotová. Natálko gratulujeme a držíme palce i do dalších závodů, těšíme se na výsledkové tabulky :o) Ty najdete na Timechip.
Závody pro naše nejmenší se jezdí na 10 a 15 minut na zkrácené trati a setkáte se na ní i s elektrickými motorkami.
Děcka, udělaly jste nám velkou radost a doufám, že vás potěší obsáhlá galerie od Věry Tajflové a vzpomínkový videoklip našeho YouTube kanálu.
Audiovizuální obsah a marketing zajišťuje BcA. Jan Hrubeš,
content provider televizních stanic Nova Sport a Televize Seznam.