Offroadové scenérie a drama na rally Liepaja
06.07.2021 - 08.58
M-SPORT Poland
Fiesta Rally4, sportovní vůz podle směrnic FIA Rally4, pod vlajkou polského M-Sportu vybojovala sedm etapových vítězství z deseti soutěžních na Evropském šampionátu FIA v Lotyšsku.
Exkluzivní galerie nám přináší spoustu pohledů do Lotyšska, které je do dnešních dnů zemí plnou lesů, šotolinových cest a civilizace prostých vesnic.
Závodník Sami Pajari byl většinu závodního rally v boji o vedení. Jenže nakonec, zřejmě přemotivován, otočil vůz na střechu a zpět na kola. Přesto rychle zareagoval a nakonec dokázal v ERC3 Junior zabodovat a obsadit druhé místo.
Mladý sympaťák Sami Pajari zhodnotil sůj výkon:
„Začátek byl opravdu dobrý, zejména od kvalifikace až do soboty to šlo opravdu vyýborně a měli jsme dobré tempo. Sobota začala dobře a byl jsem spokojený se svým tempem, nechtěl jsem zbytečně riskovat. Přesto, nedokážu to úplně vysvětlit, ale udělal jsem hloupou chybu ve velmi pomalé zatáčce a hodili jsme boudu. Po nehodě jsme se docela dobře vzpamatovali a byli jsme schopni pokračovat. Z toho mám opravdu radost, protože jsme dokázali bodovat a potvrdit tak dosavadní dobré tempo. Na Rally Liepaja byla dobrá konkurence, takže uvidíme, jak to půjde v Římě!“
Dramatickou situaci Sami Pajariho uvidíte v přiloženém videu. Pokračování evropského šampionátu rally FIA je 23. - 25. července v Itálii a 27. - 29. srpna ve Zlíně.
Audiovizuální obsah a marketing zajišťuje BcA. Jan Hrubeš,
content provider televizních stanic Nova Sport a Televize Seznam.