Endurosprint: Zlaté hory patřily krásným motorkářkám
22.07.2021 - 08.32
František Kudela
Sluneční paprsky prosvítaly vysokými korunami stromů Zlatohorské vrchoviny a dotvářely tak úžasné přírodní panorama endurosprintu Českomoravské asociace motocyklového sportu ve Zlatých horách. To byl příjemný a prosluněný víkend 10. a 11. července 2021, kdy se v areálu Bohéma Zlaté hory soustředilo 250 motorkářů připravených užít si rychlý závod kategorie Endurosprint. A na jinak plně obsazené startovní čáře tentokrát nechybělo šest krásných dívek, což je prostě úplně skvělý a super!
Jezdce v průsecích 24 kilometrového kola pálily intenzivní sluneční paprsky a mezi stromy je naopak chladil studený stín. Endurový test byl 7 minutový a k tomu 2 minutový cross test.
O úplně nejlepší čas a zlaté medaile v nejvýkonnější kategorii E2, v mistrovství ČR I se na trati popral Martin Volný z Enduroklubu Palkovice se známým endurovým borcem Patrikem Markvartem. Patrik již tradičně glosuje české endurové šampionáty na svých sociálních sítích a o Zlatých horách napsal:
„Závod byl připraven na výbornou! Traťově a organizačně. Takto má vypadat závod endurosprintu! Červencový endurosprint jsem pojal jako velký test před blížícím se podnikem Mistrovství Evropy v Plasích.”
Měřené časy, na které se podívejte do přiložených tabulek uprostřed článku, měl Patrik velmi dobré. V sobotu jej však dostihla dvouminutová penalizace a byl až třetí, za vítězným Matějem Škutou a Martinem Volným. O to víc přidal na rychlosti v neděli. Kondici měl evidentně dobrou, jak ukazuje poslední měřený čas. Ve třetím kole na druhé rychlostní zkoušce jako jediný zajíždí pod 6 minut! O 20 sekund před svým vyzyvatelem z Palkovic, Martinem Volným. Skvělý výkon Patriku! A kdo fandíte našemu mistrovi endura, sledujte Patrika na jedho sociálních sítích ZDE.
Do nejlepších výsledkových pozic se probojoval také Tomáš Vašek, v neděli absolutně druhý, vítěz kategorie E1. V Enduroklubu Palkovice můžou slavit, gratulujeme.
Mezi top jezdce, na onu přísnou tabulku plnou nekompromisních časů, bez ohledu na stroj či kategorii se dostala i enduristka Zuzana Nováčková. Motosport bere vážně, nevynechává Cross Country závody asociace ČAMS, nebo Offroad Maratonu. Jezdí reprezentovat do zahraničí, trénuje. A to v kategorii MČR I E1. Říkáte si, mezi chlapy? A co má být? Uhnout s motorkou na trati umí i kluci, ne? :D
I Zuzana Nováčková, jejíž profil najdete TADY hodnotí svůj výkon:
„Pořadatel pro nás jezdce připravil perfektní enduro sprint s krásným a dlouhým přejezdem. To se jen tak nevidí, klobouk dolů. Cross test obsahoval spoustu extrémních prvků, jeden úsek byla samá kláda, ale zároveň samé technické úseky. Enduro test byl taktéž dost technický. Oba testy byly dost kamenité a plné kořenů.”
„V sobotu bylo první kolo dost uklouzané, tak jsem jela dost pomalu, abych předešla pádům a další kola už byla sice o něco lepší, ale stejně se mi nedařilo jet podle představ. V neděli to bylo to samé. Za celý závod se mi nepodařilo zajet test podle představ. Bylo mnoho zbytečných chyb a pádů. S jízdou a časy na testech jsem tentokrát spokojená absolutně nebyla, ale závody to byly krásné.”
Na začátku jsme mluvili o krásných dívkách na silných strojích, takže nechybí ani několik vět od vítězky, Jany Kořenkové z klubu HAM Zlaté hory. Jana byla velmi rychlá, zvítězila v sobotu i v neděli a druhá Míša Polívková jí dokázala porazit jen v první nedělní erzetě.
Jana Kořenková nám píše: „ Atmosféra o závodním víkendu byla parádní. Práce našeho týmu se víceméně vyplatila, tak jsem byla velmi spokojená. Na endurosprint mě lákál samotný průběh závodu, dva měřené testy a přejezdy, kde si lze odpočinout. Ale přesto spíše preferuji Cross Country, kde se jede v tempu 100 minut a více.”
Vítězce respekt a palec nahoru. Budeme se těšit na další sportovní výkony, třebas už na mistrovství Evropy v Enduru, což jsou blížící se Plasy 7. - 9. srpna. Nebo pokračující závod endurosprintu 21. a 22. srpna v Opařanech. A bude tu i Offroad Maraton, 28. srpna. Těším se na setkání s vámi, našimi fanoušky i s vámi, naši skvělí jezdci.
Pár vět od srdce, které zahřejí nejen pořadatelský HAM Zlaté Hory…
Jana Kořenková: „Domácí prostředí, spousta kamarádů fanoušků a veliká podpora od táty moc pomohla.”
Zuzana Nováčková: „Díky pořadatelům za skvěle odvedenou práci.”
Patrik Markvart: „Děkuji pořadatelům za tak hezky přichystané závody a klobouk dolů že v dnešní době někdo udělá tak kvalitně co funguje.”
Za fotografie redakce děkuje Františku Kudelovi, znalci místního prostředí.
Audiovizuální obsah a marketing zajišťuje BcA. Jan Hrubeš,
content provider televizních stanic Nova Sport a Televize Seznam.