Flat Track: Pěkně ostrý mistrovství
24.08.2021 - 16.08
Jiří Wopat
Jiří Wopat, Jan Hrubeš, Orion - Moto Racing Group
Měli jsme jedinečnou možnost být u dalších úspěchů našich reprezentantů stále oblíbenějšího Flat Tracku v Divišově, kde se o víkendu 14. a 15. srpna konala premiéra TT - Tourist Trophy, což v krátkosti není jen klasický ovál, ale plochodrážní trať je namotaná krásnými levými (jak jsou všichni zvyklí) ale hlavně i pravými zatáčkami, které měl málokdo natrénované a jasně se na nich ukázalo, kdo se připravil.
V týdnu před závody si populární závodník Orion - Moto Racing Group Ervín Krajčovič zajel proaktivně zatrénovat do Chabařovic společně s českou okruhářskou špičkou Filipem Salačem, Oliverem Königem a také Dominikem Jůdou, který po pádu Olivera nestihl zareagovat a trefil Oliverův stroj a zlomil si zápěstí. To je ale jen malá vsuvka, která nakonec dopadla s úsměvem a přeci a hlavně si kluci odvezli hlavně drahocenné zkušenosti, které měly hlavně pro Ervína obrovskou cenu v podobě pocitu připravenosti na Divišov.
„Víkend před Divišovem jsem byl v Maďarsku jako support Martinu Michekovi na Baja Hungary v rámci přípravy na Dakar 2022 a vrátil jsem se totálně rozlámanej, tak jsem hned od pondělí začal cvičit, abych to vykompenzoval”, cituje Ervín Krajčovič z Orion - Moto Racing Group. „Bazén a pak ve fitku stehna a kyčle, ty jsou na motorku nejzásadnější.”
Teď už ke Flat Trackovým závodům ve slavném Divišově, který je historicky velice známý svým oválem na plochou dráhu. Ten byl po každé rozjížďce strojů srovnán a zkropen, aby se v šíleném vedru tak neprášilo. A i když jsme si přišli jak na pravém venkově (všude okolo byla rozsáhlá pole s kukuřicí) tak zázemí bylo přímo ukázkové a důslední organizátoři, až na nečekané a místy zdlouhavé pauzy, odvedli excelentní práci. Jeden náhlý pád během tréninku Ervínovi nesebral chuť k brutální palbě „Když ti ustřelí přední kolo, opřeš se o botičku, ale když ti ustřelí zadek, musíš to srovnat a nakládat dál, jen se to občas nepovede, ještě, že to byl jen trénink.”
Sobotní den Ervínovi a také mladému Jirkovi Krausovi nesmírně chutnal i přes velká vedra a spoustu prachu. Oba ostřílení závodníci se prali o přední pozice s neméně zkušeným Hansonem Schrufem z Rakouska. Za zmínku také stojí usměvavá Rakušanka Yasmin Poppenreiter, která vyškolila spoustu jezdců a ukázala nádherně čistou jízdu. Z vítězství v obou dnech se radoval náš Ervín Krajčovič, který prokazuje dosti silný progress a je to vidět na jeho excelentním a raketově rychlém stylu plném driftování až k mantinelům dráhy. Sebemotivace, být v klidu a užít si to, to je můj recept, říká Ervín a my mu přejeme hodně štěstí.
Ervín Krajčovič následně odjel dramatické mistrovství světa v Německu, ve kterém proběhlo až strach nahánějící střetnutí, které popisuje na svých sociálních sítích Moto Racing Group ZDE. Světový šampionát bude pokračovat i v České republice a to 2. října v Pardubicích. Ano, den před slavnou plochodrážnickou Zlatou přilbou. A vy si vychutnejte naší krátkou reportáž, protože jednou vidět je lepší než stokrát slyšet ;o)
Audiovizuální obsah a marketing zajišťuje BcA. Jan Hrubeš,
content provider televizních stanic Nova Sport a Televize Seznam.