Rock’n Ride 2021 - Festival šílenců na dvou kolech
16.09.2021 - 12.01
Jiří Wopat
Jiří Wopat
Tuhle akci odteď doporučuju každýmu, kdo miluje dvě kola, vůni benzínu, lítající bláto, lítající motorky a na nich totální lítající blázny. Jo svrběly mě ruce, chtěl jsem jet taky a doufám, že příště sednu na svoje tříkilo ve dvoutaktu a že tam těch dvoutaktů bylo!
Jel jsem hlavně podpořit kamaráda a srdcaře Aleše Egera, který jel dvouhodinové country cross Memoriál Jaroslava Kuklíka. Lidi, kdo jste byl, asi si budeme notovat, jaká tam byla skvělá atmosféra, joooo ten sound strojů a borci a frajerky vysmátý jak leča. A ta pestrost! Neustálá nálož Freestyle motocrossu, Country cross a Super Enduro, pořádně jsem nevěděl, kam dřív! Když jsem přijel, hned potkávám Rudu Lhotského, Patrika Markvarta, okolo probíhá Veesa a kluci a holky od Podmoláků, bavíme se, klábosíme o uplynulých závodech. Tenhle rok se naštěstí rozjel a my můžeme konečně normálně závodit a žít.
Přicházím k Aleši Egerovi, kterej už na sebe háže gear a hned jsem se musel zastavit u jeho KTM EXC 300 MY2020, takže už stříkačka, laděněj vejfuk, CNC eloxované kryty chladičů, LEDkové světlo jak ze Star Wars a mnoho dalších úprav mě nechala stát a vyptávat se Aleše pěkně dlouho, zda je lepší stříkačka, nebo karbec a proč má sundanou pravou stupačku? Tyhle odpovědi se brzy dozvíte... Hlavní je, že Aleš jede šílený bomby a srší pozitivní energií a mě samotného vždycky obrovsky namotivuje. Sedá na Káťu a jdou si dát dvě hodiny těžkýho terénu, kolik crashů já jsem za celej závod viděl, spadne tejpek v kopci a jemu se těžce vyhýbají ostatní, protože je ten kopec opravdu slušnej plnej kamenů a kořenů. Joooo kořeni to zvládli a Aleš povídá, že by si dal klidně ještě hodinku, pak ho vidim jak spokojeně a zaslouženě kouká na Super Enduro, což je prostě extrahovanej největší masakr v podobě trati s kládama, gumama, skokama a vlásenkama, technicky tak náročný, že mi při tom pohledu hned tvrdnou předloktí. FMX byla úplně jiná disciplína, kluci se na startovní rampě burcujou a podporujou, je to sakra silný ty kluky vidět riskovat a bát se o sebe, je to až neuvěřitelný, kam výkony našich kluků došly.
Moderátorem je legenda Libor Podmol, je vidět jak je do toho zažranej a že našel smysl života, všechny triky zná a dokoření to příběhy kluků, mluví s publikem a kluci lítající vzduchem, no občas mi to hlava nebere, co tam předváděj…
Freestyle motokrosař Filip Podmol se stal letošním domácím šampionem. Na akci Rock'n'ride, v rámci které se uspořádal jediný oficiální republikový závod, porazil svého staršího bratra Libora Podmola. Třetí skončil Josef Aron. Podmola nezastavila ani zdravotní komplikace. „Během jízdy mi ve vzduchu vypadlo rameno, když jsem se sápal po motorce ve vzduchu. Podařilo se mi ho ale nahodit zpět a mohl tak závod dokončit. Skvělé, že to tak vyšlo,“ tvrdil Filip Podmol po vítězství v areálu Kavčák u Benešova.
Třešničkou na dortu bylo večerní finále Super Endura pod umělým osvětlením, mělo to fakt kouzlo a moderátoři vyburcovali fanoušky k takovýmu skandování až mi z toho běhal mráz po zádech a závodníci je za to odměnili hromadou triků a šílenou exhibicí.V atraktivních večerních kulisách a v umělém osvětlení dominoval Matěj Škuta, druhé místo bral Patrik Markvart a třetí dojel Jan Baláš.
Velký respekt závodníkům i pořadatelům, byla to fakt jízda.
Memoriál Jaroslava Kuklíka PROFI
1. Matěj Škuta, Marek Borák
2. Patrik Markvart, Filip Fiala
3. Lukáš Kuklík, Matěj Skořepa
MČR v SuperEnduru:
1. Matěj Škuta
2. Patrik Markvart
3. Jan Baláš
MČR ve freestyle motokrosu
1. Filip Podmol 132 bodů
2. Libor Podmol 117
3. Josef Aron 93
Memoriál Jaroslava Kuklíka HOBBY
1. Kincl, Štěpánek
2. Pokorný, Vondráček
3. J. Kirchner, R. Kirchner
Memoriál Jaroslava Kuklíka VETERAN
1. Holada, Čadek
2. Janeček, Nusko
3. Beran, Wolf
Memoriál Jaroslava Kuklíka ŽENY+85CC
1. J. Kuklíková, Votík
2. Drábková, Rys
3. I. Kuklíková, Mejsnarová
Odkaz na výsledky najdeš na: https://irontime.cz/vysledky1940/
Audiovizuální obsah a marketing zajišťuje BcA. Jan Hrubeš,
content provider televizních stanic Nova Sport a Televize Seznam.