WINGS TEAM ve dvoulitrech bere v Hodoníně offroadové zlato
30.09.2021 - 11.15
Lada Pěgřimková
V sobotu 18. září se odjel v Pánově poblíž Hodonína další náročný závod letošního Offroad Maratonu. A tentokrát jsme navštívili automobilovou stáj známého ostravského WINGS Teamu, který ve své historii odjel několik afrických rally a letos sbírá zlato v kategorii do dvou litrů. Reportáž o souboji jejich Suzuki Vitary nejen s 5 kilometrovou tratí, ale i silnými soupeři nám zprostředkuje týmová reportérka Lada Pěgřimková.
V sobotu jsme se v brzkých ranních hodinách postavili na start dalšího závodu - tentokrát na trati v Hodoníně. Závod se jako jeden z mála jede na písčitém podloží, které umí jak prášit, tak vytvořit skoro pravé saharské bahýnko. Trať je relativně plochá, věděli jsme, že nás nečekají žádné obrovské výjezdy ani sjezdy, zato jsme počítali s ostrými náklony i rychlými rovinkami. Už po zaváděcím kole jsme se v týmu shodli, že první hodina závodu bude pohodlná, protože se pojede na měkkém, což se ve finále potvrdilo.
Do závodu jsme vyrazili v naší kategorii na prvním místě a pár kol obkroužili v relativní peřince. Čím déle se ale jezdilo, tím méně písku ve vyjetých kolejích zůstávalo. Na trase se začaly tvořit první rolety a písek se začal přesouvat sem a tam. Odpadávaly také první vozy, potkali jsme stojící buggynu, více nás ale zajímal docela zajímavý boj, který se odehrával za našimi zády. Že se nás bude držet Indruch, který s námi soupeří v kategorii jsme tak nějak čekali. Že se nás ale dobré 2 hodiny bude držet i pajero Manyjak týmu, to už bylo překvapení. Na trati nebylo vůbec jednoduché předjíždět, jeli jsme tedy docela dlouho v těsném závěsu. Tuhle skupinku nakonec rozbila (myslím) porucha na autě Indruch offroad. Poměrně zajímavá chvíle nastala, když se pajeru teamu Fabio přímo při předjíždění odkutálelo z vozu kolo, naštěstí ho ale odchytli, vrátili na původní místo a znovu do závodu nastoupili. (Zase si to jen myslím, tady jsme o nich trochu ztratili přehled) Často nás také předjížděly buggyny nebo velké auta. Okamžik kdy jsme se v kabině docela zapotili přišel, když jsme se málem dostali do kontaktu s batmobilem, který měl problém s výjezdem a v ostré zatáčce musel zcouvat. Ale jízdu po dvou kolech jsme také zvládli. Hodně k tomu pomohlo také to, že byla trať docela dobře zapamatovatelná. Méně pak už to, že se při projetí tolika aut neustále měnily hrany děr i výjezdy samotné. Po výměně jsme jeli v daleko větším klidu, z prvního místa jsme si drželi odstup mezi námi a druhým Indruchem. Ten jsme si udrželi až do konce, a naší stařence se tak podařilo podruhé v řadě vyhrát. Tentokrát dokonce i mezi auty, protože více mež my, nakroužily jen ty zatvrzelé buggyny.
Více uvidíte ve videu převzatém z YouTube kanálu série MČR Offroad Maratonu, který můžete odebírat. A od dnešního dne běží dvacetiminutový film toho nejlepšího z hodonínského offka na televizních stanicích NOVA, vysílací časy zde:
30. září v 21:05 Nova Sport1
1. října v 19:15 Nova Sport1
3. října v 14:25 Nova Sport2
4. října v 22:35 Nova Sport1
5. října v 12:35 Nova Sport1
6. října v 5:00 Nova ACTION
7. října v 23:00 Nova Sport2
9. října v 12:35 Nova Sport2
9. října v 19:35 Nova Sport1
11. října v 00:40 Nova Sport2
12. října v 12:00 Nova Sport1
13. října v 17:45 Nova Sport1
Další závod se jede 16. října ve Vroutku na Podbořansku. Začne se dvouhodinovkou motorek, čtyřkolek a odpoledne nastoupí na svých pět hodin auta. Budeme se těšit!
Audiovizuální obsah a marketing zajišťuje BcA. Jan Hrubeš,
content provider televizních stanic Nova Sport a Televize Seznam.