Brutální stroj v rukou
Dakaristy Rosti Plného
10.06.2020 - 12.00
asdfa asdfas
asdfa asdfas
Horkou novinkou na offroadové scéně je start známého dakaristy Rostislava Plného na prvním závodě letošního Offroad Maratonu. Do náročného sobotního pětihodinového závodu terénních aut jezdec osedlal horkou novinku na poli side-by-side bugyn a to Polaris RZR PRO XP Ultimate s podvozkem Fox Dynamix2.
Kombinace profesionálního stroje s nezvykle vysokými zdvihy, vysokou světlou výškou podvozku a odladěným aktivním odpružením, spolu s bývalým šampionem Offroad Maratonu je velkou výzvou pro všechny konkurenční posádky. Rosťa Plný nám přímo sdělil, že rozhodně jede závodit. Žádné úlevy, žádné letní projíždění. A dodává: “Ač bláto nemusím, podmínky jsou pro všechny stejné, to je offroad.” Díky schopnému zastoupení značky Polaris je závodní stroj plně připraven, přesto si je šampion vědom rizika startu se surovým strojem, který nemá odzkoušen. Náročná šestikilometrová dobřanská trať, připomínající safari a to včetně divokých koní, vede jak kamenitými, tak bahnitými úseky. Keře s nepříjemně ostrými větvemi lemují řadu stoupání a v ohybu zatáček čekají velké kameny, které teprve před několika dny odhalil prudký déšť.
Šampion bezkonkurenčně vítězící v ročníku 2017, tehdy v sedle Can-Amu, se několikrát podíval i na Rally Dakar. A ač je u nás nejprestižnější kategorií kamion, kde navigoval Kolomému, tíhne Rosťa Plný k bugynám. Side-by-side stroje se svou dynamikou, terénní specializací a jízdou plnou emocí mají co nabídnout nejen jezdcům, ale i divákům.
A dodejme, že na úvodní závod Offroad maratonu dorazí Rostislav Plný i s dcerou Eliškou, která ve svých devíti letech úspěšně závodí v autokrosu. Medailová šampionka řídí už 125kový stroj s šestistupňovou sekvenční převodovkou. Ale o tom až příště. Držíme Ti Rosťo palce!
Poděkování za spolupráci: Rostislav plný, Jiří Jonáš Pressfotoservis, Jaromír Kouřil, Jan Hrubeš
Audiovizuální obsah a marketing zajišťuje společnost DIGITAL EXPERIENCE, content provider televizních stanic Nova Sport a Televize Seznam.