West Bohemia Racing
profil týmu
14.07.2021 - 07.40
Jan Hrubeš, František Macháček
Jan Hrubeš, František Macháček, Ábrahámhegy TV
Jsme zkušený offroadový tým ze Západních Čech, který prošel závody českého MČR Offroad Maratonu, mezinárodního Super Race i afrického Intercontinental Rally.
V kategorii čtyřkolek závodí František Rafaj, Side-by-side bugyně Artic Cat velí František Macháček, automobilovým pilotem je Petr Hauptmann. Nezbytnou technickou podporou zajišťuje Martin Vajchart.
Mrkněte na náš Instagram a Facebook, kontaktujte nás na office (zavináč) westbohemiaracing.cz.
Náš první příspěvek:
Mezinárodní offroadový závod Benzina Super Race 10. - 12. září 2021
West Bohemia Racing se zúčastnil mezinárodních závodů Super Race, kde tým zastupoval náš závodník František Rafaj na čtyřkolce Can Am Renegade 1000RR.
Offroadové závody se konaly na území přírodní památky Pánov, která je bývalým vojenským cvičištěm. Takzvaná „Moravská Sahara” je zajímavá z mnoha přírodních hledisek, ať už specifických rostlin nebo vzácných živočichů. Ať už je to červeně a modře zbarvená Vlha pestrá s hnízdy hloubenými podél trati nebo Kudlanka nábožná, kterou spatřili profesionální fotografové.
Po atraktivním závodě aut a bugyn side-by-side nastupoval ve všudypřítomném prachu do závodu quadů náš František Rafaj. Dvouhodinovka čtyřkolek vypadala na náročný, vyčerpávající závod. Ale až na několik nepojízdných strojů vše proběhlo pro jezdce dobře.
Taktika našeho týmu byla jasná. Vysoká prašnost vyžadovala jet naplno od začátku a udržet se stůj co stůj v čelních pozicích.To se podařilo a jezdci přálo i trochu štěstí, když konkurentům na prachem pokrytých strojích odchází elektřina nebo řemen variátoru. Od čtvrtého kola se František Rafaj probojoval na druhou pozici. Tu držel do posledního kola, kdy náhle, před depem dochází benzín. Zvýšená spotřeba při průjezdu vyježděných kolejí v hutném říčním písku byla neočekávaně vysoká. Urychleně jsme tankovali přímo na trati a František Rafaj se řítil opět vpřed. Avšak dva polští konkurenti využili situace a tak první tři místa obsazují polské týmy na Polarisech.
Náplastí bylo první místo v poháru CanAm, kdy druhé místo obsadil náš německý kamarád Marco Sturm a třetí Pavel Emr. Ten startoval na závodech úplně poprvé a na Can Amu Ranegade 650, který dříve sedlal František Rafaj.
Závodní víkend byl pro West Bohemia Racing další velmi důležitou zkušeností, které se k mé velké radosti zůčastnila i moje paní Andrejka Macháčková. Starala se o našeho nejmenšího budoucího závodníčka Františka. Je mu 14 měsíců a na technických přejímkách už ukazoval komisařům, jak se řádně přidává plyn.
Nedělní průběh patřil autům a bugynám, kde jsme fandili hlavně týmu Přemka Rejdíka. Na trať vyjel s novým Bowlerem a i když závod bral jen jako ostrý test, dokázal si zkušený offroadový jezdec vybojovat zlato. K tomu Přemkovi moc gratulujeme.
Super Race se konalo v krásném přírodním prostředí, vítězové si užili hodnotné ceny v podobě například pneu. Pořadatelský tým fungoval a vše zvládal. Za měsíc na stejném místě očekáváme nejen víc závodníků z Čech, ale také naší „kočičku” Arctic Cat.
Tedy připravte stroje a přijeďte si zazávodit.
Za tým West Bohemia Racing
František Macháček
O druhém závodu MČR Offroad Maratonu vyšel článek ZDE
Na letošní rumunský 4V Rally Raid jsme vzpomínali TADY
Audiovizuální obsah a marketing zajišťuje BcA. Jan Hrubeš,
content provider televizních stanic Nova Sport a Televize Seznam.